Tag Archives: Pranvera vjershe

Vjersha dhe Poezi të ndryshme

18 Pri

Mjafton të klikoni mbi titullin e vjershës për ta lexuar vjershën.

 

Vazhdimisht do të shtohen vjersha kshtuqë na vizitoni. www.rapitful.blogspot.com
Nëse doni mund të dërgoni(në këtë email adrapitful@hotmail.com) vjershat apo poezitë tuaja dhe ne do ti postojm këtu.

 

 

 

Vjersha për pranverën

Vjersha për shkollën

Vjersha për mësuesen dhe mësuesin

Vjersha dhe poezi për Adem Jasharin

Poezi për 1 qershorin nga Rrezarta Halimi

Vjershë për 1 qershorin nga Etrita Aliu

Vjershë për 1 qershorin

Vjershë apo poezi për Arsimin

Vjershë apo poezi për dimrin

Poezia me titull XHAXHI PIKTORI

Poezia me titull KUSH PUNON KA

GËNJESHTRA

Poezi apo vjershë për dordolecin

LOTI I GJYSHES poezi nga Gëzim Ajgeraj

Poezi(vjershe) per 8 marsin

Poezi apo vjershe per festat e prinderve(per 7 dhe 8 marsin) 

Vjershë apo poezi pë trenat nga Rifat Kukaj

Vjershë apo poezi për diktatorët nga Rifat Kukaj

Vjershë për 8 marsin

Poezi për Kosovën

Të mësojmë

Vjershe per Trenin

Poezi për Matematikën

Vjershe per librat

Vëllau im

Vjershë për atdheun

Acar i gjelbëruar – vjershë nga Emirë Krasniqi

Adem Jashari – vjershë nga Lirie Sopa

Agim Ramadani – poezi nga Agim Doçi

Aktualiteti nga Agon Bislimi 

Albatrosi

Anatomia e pritjes

Arita nga Agon Bislimi 

Ariu

Asaj 

Asaj qe shkoj

Atdheu

Atdheu – Naim Frashëri

Atdheu – vjershë nga Fjolla Dobranja

Atdheu poezi nga Arbëreshë Kuqi

Atdheu  poezi nga Egzona Livoreka

Autobusi  

Babai im  – vjershë nga Leonora Gashi

Babait tim në kurbet vjershë nga Elvira Nuredini

Ballkoni

Besa – Besë – ANDON ZAKO ÇAJUPI 

Bora

Bretkosa

Bukuria

Buqja

Buzët 

Ç ‘do të bëhem

Ç’u Mbush Mali – Lasgush Poradeci 

Çerdhen do ta ruaj

Cjapi

Ç’ke harruar moj Valbonë

Çukapiku

Daja im – vjershë nga Arife Gashi

Dallëndyshe eja – Filip Shiroka 

Dallëndyshja

DASHURI ENGJËLLORE – poezi nga Kadrije Meniqi

Dashuria

Dashuria – Poezi nga Andon Zako Çajupi

Dedikuar nënës

Delja

Dëshira

Dëshira  poezi dashurie

Dëshiroj të jem

Dëshmorët – vjershë nga  Donita Bytyçi

Dëshmori

Dhelpra

Dielli dhe hëna– vjershë nga Eneida Emini

Dimri – poezi nga Liridon Hyseni

Dita e parë e shkollës    vjershë nga Uranik Jonuzi

Djali Shqiptar – Hil Mosi 

Dje dhe sot -poezi nga Ibrahim Abedini

Dua – Asdreni 

Dua    vjershë nga Donjeta Bytyçi

Duart tona

DY DESH poezi nga Agim gashi Drenica

E marta

Edhe sonte – Poezi nga Marigona Tasholli – Ferizaj

Elefanti

Eli, Eli

Ëma

Emin Duraku  poezi nga Fatlinda Koraçi

Ëndërr – vjershë nga Muhamet Rexhepi

Erdhën piromanët

Erdhi pranvera vjershë shkruar nga Korab Fazliu

Erdhi vjeshta

Ervehaja

Eshte Drite e Zotit

ETJE E MERGUAR – poezi nga Mimoza Bici

Falja

Falma gabimin – nga Agon Bislimi

Fatet

Fatihaja e njeriut

Festa e shkollës vjershë shkruar nga Agim Beqiraj 

Festivali i kafshëve

Fjala

Fjalët e qiririt

Flamuri kuqezi – Gentiana Gashi

Flutura

Foka

Fshati i pabanuar

Fyelli i Bariut

Gabimi i Mirelës

Gimi u lag

Gjaku i lirisë

Gjinkalla

Gjirafa

Gjuha jonë – Naim Frashëri

Gjuha Shqipe – Naim Frashëri 

Gjuha shqipe – poezi nga Leart Bajgora

Gjuha Shqipe -Gjergj Fishta

Gjuha Shqipe Ismail Kadare 

Gjyshja 

Gjyshja ime – vjershë nga Riona Bajrami

Globi

Gomari

Hapa-dollapa

Hey nga Agon Bislimi

Himni i Flamurit-Asdreni 

Huti

I dashur Atdhe -Asdreni 

Iriqi

Iriqi i sëmurë

Ismail Qemali  vjershe nga Elmedina Lamallari

Jam e vogël

Kam një harmonikë

Kam një qengj, që ha bar 

Kënga e rosave

Kënga e ziles

Kënga e zogut

Kenguri

KËTU – poezi nga Adem Zapluzha

Koha vrapon – Xhevahir Spahiu

Kosova – poezi nga Arbenita Jonuzi

Kosova – poezi nga Diellza Tafili

Kosovë – poezi nga Elton Reka

Kristal

Ku janë ata djem të ri -Pjetër Budi

Kufitari

Kujtimet shkollore – nga Agon Gashi

Kujtimi i borës vjershë për fëmijë

Kukulla ime

Kur bie shi – Mehmedali Hoxha

Kur kthehem nga shëtitja

Kurbeti 

KURRË NUK TË HARROJ  poezi nga Hasime Hoti

Kush m’i fali duart – vjershë për fëmijë

Lavdi Zotit

Lepuri

Lepuroshi

Lepurush

Lepurushi im

Letrat 

Libri

Libri poezi nga Ermira Syla

Lidhja e Prizrenit

Liria

Loti poezi dashurie

Lufta e fundit në Kosovë

Lulja

Lulja ime

Lutje Allahut– poezi islame

Macja

Macja dhe miu

Macja dhe qeni

Maçoku 

Mali

Malli per atdheun nga Ylfete Dedaj

Margaritarët e gjuhës(shkronjat)

MBETEN VEQ KUJTIMET – poezi nga Bahtir Latifi

Mbuloi zia Çamërinë – vjershë nga populli

Më mungon – poezi nga Bledar Maliqi

Më thanë

Mëmëdheu – Andon Zako Çajupi

Mësuese – vjershë nga Hygertë Jupa

Mësuese vjershë nga Luan Qafëzezi

Mësueses sime – poezi nga Deliza Demiri 

Mësueses time të parë

Mësuesja – vjershë nga Adelina Mamaqi

Mësuesja ime

Migjeni flet

Miku i vërtetë– Andon Zako Çajupi

Miku im 

Milingona

Miri vogël

Mos – nga Agon Bislimi

MOS ME BEJ QEJFIN! – POEZI NGA BAJAME HOXHA

MOS THUAJ ASGJË – poezi nga Sokol Demaku

Motra ime fisnike

Naim Frashëri-Dritëro Agolli

Në dhe të huaj   nga Agon Bislimi

Në je ! – poezi nga Anjeza Sakaj

Në klasë të parë – vjershë nga Elsa Ibërhysaj

Nëna

Nëna – vjershë nga Rumeja Kadiri

Nëna ime

Nëna ime – poezi nga Geta Abazi

Nëna ime lan tesha me një gisht

Nënë e Baba unë i dua

Nënë, moj e mira nënë

Nënës

Ngjala

Një fjalë  nga Agon Bislimi

Një natë pa gjumë

Njëqind vjet  poezi nga Ilir Loku

Njeri! Ke sy, por, a sheh?

Njeriu

Njihe veten

O miku im

O, sa bukuri ka tufa– Naim Frashёri 

Ogiçi

Ora ime 

Pa dashni mos jeto nga Agon Bislimi

Pa me thuaj

Pa shkronja – poezi nga Migena Likaj

Pa ty – nga Agon Bislimi

Para varrit të komandantit

Pastërtia   vjershë për fëmijë

Patat 

Pavarësia – poezi nga Jalldyze Sopa

Pavarësia – vjershë nga Burbuqe Durguti

Pavarësia e Kosovës – vjershë nga Agon Stublla 

Pavarësia e Kosovës – vjershë nga Ahmet Veliu

Peizazhi i pyllit të zgjuar – nga Dritëro Agolli 

Pëllumbi i bardhë

Për Mëmëdhenë – Mihal Grameno

Për një shkronjë

Per Pejgamberin Muhamed a.s

Për shoqen që ndërroi qytet -vjershë nga Sigi Janku

Për ty mësuese

Përkujtim dhe falenderim 

Pinguini

Plepi

PO VUAJ E PO TRETEM… poezi nga Nehat Jahiu

Poema e Mjerimit

Poezi islame nga Aisheja, 11-të vjeçare, SHBA

Poezi për 8 marsin

Poezi per 17 shkurtin

Poezi per 17 shkurtin – edhe nje poezi

Poezi per 17 Shkurtin – Poezi tjeter

Poezi për Adem Jasharin

Poezi per Adem Jasharin nga Albiona Bislimi

Poezi per Kosoven nga Vehbi Sylejmani

Poezi per nenen nga Korab Isufi

Poezi per pranveren

Poezi per pranveren nga Adhurim Kuqi

Poezi per pranveren nga Jozef Veseli

Poezi per shkollen

Poezia 17 shkurti

Pranë Lapidarit – nga Faton Bislimi

Pranvera

Pranvera

Pranvera – vjershë nga Zemane Jaha 

Pranvera – vjershë tjetër

Pranvera e Stebleves – poezi nga Venka Capa

Pranvera vjershe

Pranvera– vjershë nga Albina Jasiqi

Pranvera vjershe nga Arta Fejzullahu

Pranvera– vjershë nga Hil Mosi

Pranvera  vjershe nga Andi Reçica

PRES ! – poezi nga Lili Bimi

Prindërit – poezi nga Daors Hoti

Pry pry delëza

Pse

Pulëbardha 

Qëndisja e flamurit

Qëndresa e Njeriut – poezi nga Delvina Kërluku

Qeni

Qershi e Prizrenit

Qershia

Qershia

Qiell me fal nje pikez shiu

Qukapik o qukapik 

Qyteti i lashtë

Rexhep Akllapi – vjershë nga Anduena Bytyçi

Rinisë

Roboti i lodhur

Rosa

Rrëqebulli 

Sa gëzim ka lumi

Sa të dua Shqipëri – Asdreni

S’bie shi pa re

Semafori

Senet ndryshun nga Agon Bislimi 

Shetita deri ne kufi

Shiu

Shkolla ime vjershë nga Rexhep Hoxha

Shkolla ime  vjershë nga Arta Mjeku

Shkolla jonë – vjershë nga Fejzi Bojku 

Shkolla më thërret   vjershë nga Ardian Tora

Shkolla vjershë nga Era Avdyli 

Shkronjat

Shoku im – nga Egzona Gashi

Shpell e Dragobisë

Shqipëri, o jetëgjatë – Naim Frashëri 

Shqiponja – nga Xhevahir Spahiu

Shtëpi e lidhjes

Shtigjeve drejt pavarësisë

Sikur S’jetoj në Vendin Tim

Ska mo nga Agon Bislimi

Stinët

Te bregu i detit – Zef Serembe

Të kujtoj

Të kujtoj nga Parajsa nga Agon Bislimi 

Tefik Çangë

Thëllëza

Ti, Shqipëri, Më Jep Nder -Naim Frashëri

Tigri

Tire, Tire

TOKËS QË NA FALI– poezi nga Liri Loshi

Trëndafili 

Trishtimi i hënës

Trojet tona  poezi nga Shpresa Hysa

Unë bija jote Kosovë – nga Drilona Isufi

Unë jam fëmijë i luftës – poezi nga Vanesa Haliti

Urithi

Uroj atdheut

Vaji i bylbylit – Ndre Mjeda 

Vajza e mamit

Vallja e luleve – Lasgush Poradeci 

VDEKJE T’PAPARA -poezi nga Violeta Gashi

Vendlindja ime

Vera

Vetmia dhe dashuria  nga Agon Bislimi

Viçi

Vjersha për Adem Jasharin

Vjersha per mesuesen

Vjersha për shkollën

Vjershe per 17 shkurtin

Vjershe per 28 nentorin nga Suhejla Topojani

Vjershe për 7 marsin

Vjershe per 7 marsin nga Jehonë Meholli

Vjershe per 7 marsin nga Medinë Osmani

Vjershe per 7 marsin  nga Brikenë Meha

Vjershe per abetaren  nga Shahbaze Vishaj

Vjershe per Adem Jasharin kryetrimi i legjendës

Vjershe per Adem Jasharin nga Pranvera Gajtani

Vjershe per Adem Jasharin  nga Albenita Gashi

Vjershe per Adem Jasharin  nga Laura Fazliu

Vjershe per adoleshencen nga Fitore Gashi

Vjershe per Agim Bajramin nga Liron Bela 

Vjershe per babain nga Armend Ahmeti

Vjershe per Dhjetorin

Vjershe per enderren nga Mbresa Abazi

Vjershe per femijet nga Albina Qorri

Vjershe per flamurin

Vjershe per Gushtin

Vjershe per Janarin

Vjershe per Kosoven nga Albiona Bislimi

Vjershe per librin nga Vjosa Shaqiri

Vjershe per Majin

Vjershë për Matematikën

Vjershe per Marsin

Vjershë për 8 marsin

Vjershe per mesuesen nga Lulevera Malsiu

Vjershe per motren nga Arbenita Abazi

Vjershe per nenen nga Edina Zymberi

Vjershe per Nentorin

Vjershe per pranveren

Vjershe per pranveren

Vjershe per pranveren

Vjershë për Pranverën

Vjershë për pranverën

Vjershe per pranveren nga Altina Nika

Vjershe per pranveren nga Butrint Vitia 

Vjershe per pranveren nga Butrint Vitia

Vjershe per pranveren nga Elmedina Berisha

Vjershe per pranveren nga Festina Berisha

Vjershe per pranveren nga Leonora Goga

Vjershe per pranveren  nga Edona Jaku

Vjershe per Prillin

Vjershe per Qershorin 

Vjershe per shkurtin

Vjershe per shtatorin

Vjershe per Tetorin

Vjershe per vellaun nga Valon Osmani

Vjershe per veren

Vjershe per vjeshten  nga Samire Spahiu

Vjershe per ylberin

Vjershe per yllin e detit

Vjershe per Yllin nga Nora Restelica

Vjershe per zebren

Vjershe per zhapinin

Vjershe per zogun – nga Denisa Kadriu

Vjeshta – vjershë nga Xhevahir Spahiu 

Vuaj per ty

Xhepi im i vogël

Xhixhimësi

Xixëllonja

Zemër e përflakur – poezi nga Adelina Dokja

Zogu dhe djali – vjershë nga Naim Frashëri 

Zoti dhe njeriu

Vjersha te ndryshme per pranveren

9 Pri

Vjersha për pranverën

Vjersha per pranveren

Këtu janë disa ”vjersha për pranverën” mjafton që të klikoni mbi titullin dhe do të hapet vjersha përkatëse

Nese doni qe edhe ”poezia” apo ”vjersha” juaj per pranveren te jete ketu atehere mund ta dergoni ne kete email: adrapitful@hotmail.com dhe ne do ta postojm ketu

Vjershe per pranveren nga Elmedina Berisha
Vjershe per pranveren””Erdhi pranvera” vjershë shkruar nga Korab Fazliu
Poezi per pranveren” nga Adhurim Kuqi
Vjershe per pranveren” nga Edona Jaku
Vjershe per pranveren” nga Festina Berisha
Vjershe per pranveren” nga Leonora Goga
Pranvera” vjershe nga Arta Fejzullahu

Vjershe per pranveren” nga Altina Nika

Poezi per pranveren” nga Jozef Veseli

Pranvera” vjershe nga Andi Reçica

Vjershe per pranveren” nga Butrint Vitia

Vjershe për pranveren

Vjershe per pranveren” nga Albina Jasiqi

Poezi per pranveren” nga Hil Mosi

Vjershe per pranveren” vjershë tjetër

Vjershe per pranveren” nga Zemane Jaha

Vjershe per pranveren