Homazhet e FC Prishtina n� Prekaz p�rmes videos dhe fotografive

20 Tet

Para ndeshjes ndërmjet Drenicës dhe FC Prishtinës, kontingjenti i ekipit kryeqytetas ka bërë homazhe tek varrezat e familjes Jashari në Prekaz, shkruan Zeri.info.

Dhe, trajneri gjerman i klubit kryeqytetas, Lutz Lindemann, njëherësh edhe drejtor sportiv, ka thënë se falë familjeve të tilla si ajo Jashari, sot Kosova frymon lirshëm dhe këtu luhet futbolli në qetësi.

Image

“Bëmë homazhe te familja e Jasharajve. Falë kësaj familjeje dhe familjeve të tilla Prishtina dhe të gjithë ne luajmë në qetësi në futbollin në Kosovë. Respekt të jashtëzakonshëm për këtë familje dhe për të gjithë ata që e dhanë jetën që ne të luajmë futboll lirshëm”, ka thënë trajneri gjerman për “Zërin”.

Image Image Image Image Image
View the original article here

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s