Ekipi i Rumanis� pla�kitet n� Kazakistan

20 Tet

Futbollistët e Rumanisë janë ankuar se para dhe gjësende personale u janë vjedhur nga dhomat e hotelit para duelit me Kazakistanit në eliminatoret e “Kampionatit botëror 2018”, të mërkurën.

“Ne nuk kemi gjetur se kush i vodhi paratë dhe gjithë ato gjësende”, deklaroi Andrei Vochin, këshilltar personal i presidentit të Federatës së Futbollit të Rumanisë, Razvan Burleanu, për “DolceSport TV”, pas barazimit pa gola në Grupin E në Astana, përcjell “Zëri.info”.

“Si do qoftë, nuk kemi shumë shpresë”, shtoi ai, duke theksuar se hajdutë të paidentifikuar kanë depërtuar në dhomat e futbollistëve derisa ata ishin në stërvitje.

Së paku 12 futbollistë janë ankuar se u kanë munguar para ndërsa masazhisti i ekipit ka theksuar se i është marrë një pajisje. Rumania është e treta në grup me pesë pikë nga tri ndeshje, dy më pak se lideri Mali i Zi. Kazakistani është i pesti, me dy pikë. 


View the original article here

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s