Mustafa: Shkrirje dhe jo ngrirje raportesh me List�n Serbe

18 Tet

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pret që raportet e koalicionit qeverisës me Listën Serbe, të cilat u ‘ngrinë’ pas miratimit të Ligjit për Trepçën, të kthehen në suaza të funksionimit normal.

Gjatë vizitës që i bëri njërës prej kompanive teknologjike që operojnë në Kosovë, Mustafa tha se nuk pret që të vazhdoj ‘ngrirja’ në koalicionin qeverisës.

“Unë mund të them se do të ndodhë shkrirja, sepse askush nuk ka llogari që ta ngrijë këtë situatë”, ka thënë Mustafa.

Lista Serbe ka kumtuar vendimin për ‘ngrirjen’ e raporteve me Qeverinë dhe Kuvendin e Kosovës pas miratimit të Ligjit për Trepçën, të cilin ky subjekt politik që përfaqëson serbët e Kosovës, nuk e pranon./Rel/


View the original article here

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s