Ndodh n� Kroaci, huligan�t sulmojn� gjyqtarin n� restorant

14 Tet

Gjyqtari Bruno Maric ka rënë viktimë e një sulmi fizik,nga tifozët e Hajdukut të Splitit. Të martën në mesditë teksa po hante drekë, Maric u sulmua në qytetin Srobec, nga afro 10 persona, të cilët sipas tij janë huliganë që i përkasin skuadrës së njohur kroate Hajduk.

“Rreth 10 huliganë të grupit të tifozërisë “Torcida” hynë nërestorant me shkopinj të metalit dhe filluan të na godasin. Unë mora disa goditje të njëpasnjëshme dhe po të mos ishin kamerierët dhe klientë të tjerë në restorant, ata ndoshta do të më vrisnin. 
Stafi i restorantit më mbrojti deri në momentin që erdhi policia”, ka treguar Maricpër mediet kroate.


View the original article here

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s