Vetëm Një Shpresë

27 Mar

Shkruan: Miradije SALIHU Një mëngjes i ngrohtë, një buzëqeshje, një filxhan kafe e shoqëruar me mikun më të dashur librin dhe një jetë përplot me dashuri… A sështe kjo mënyra më e përsosur për ta filluar një ditë? Hapa dritaren, gjithçka dukej mahnitëse dhe e pazakontë, dielli që shkëlqente në kupën e kaltërt të qiellit, zogjtë që shpërndanin pluhur magjik rreth e rrotull, lulet e bukura që kishin çelur dhe aroma që po më freskonte trupin. Në mendjen time bluanin mendime të ndryshme, thash me vete: Jemi të rrethuar me shumë bukuri natyrore dhe çaste mbreslënëse që të mbushin zemrën me hare. Shiko përreth teje ke shumë gjëra me të cilat duhet të gëzohesh, shiko hënën e ndritshme që të përcjell në çdo hap, mbyll syt dhe dëgjo melodin e këndshme të erës, mbi të gjitha buzëgjesh se lumturia jote është luturia e dikujt tjetër. Dhe ti që ndjehesh e vetmuar, e dëshpëruar, e pafuqishme, ti që depresioni ka kapluar çdo qelizë në trupin tënd, ndjehesh sikur po vdes, nuk mund të marrësh frym,

Burim: Vetëm Një Shpresë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s