Paragjykimet E Pamundësojnë Zhvillimin E Individit Në Shoqëri

27 Mar

Shkruan: Busejra JËLLDËZ Individi, fjalë me disa shkronja por e cila ka kuptim më të madh dhe më të rëndësishëm që në fillimin e origjinës të kësaj bote deri në apokalipsin, fundin e botës së amshuar e cila ka kuptimin ashtu siç njeriu vendos ta kuptojë ashtu si që është, ashtu siç na urdhërojnë të tjerët, ashtu siç dëshirojmë të jetë në imagjinatën tonë apo ashtu siç është realiteti, të shohim atë në pikëpamjen e duhur dhe me sytë e kthjellur që ka shumë kohë të gjatë që perdet e mërzisë, trishtimit, hidhërimit, injorancës, na janë lëshuar në to. Athua nuk po shohim asgjë? Vallë, kur do të zgjohemi nga ky ankth i cili gati secili njeri i dytë në këtë botë po e ngulfat, ankth i cili po shkakton të kaluarën dhe ardhmërinë e shumë personave në këtë botë të cilët janë munduar, mundohen dhe do të mundohen për një ardhmëri më të mirë, më të ndritshme, më të lirë dhe stabile. Si ne mund ti arrijmë të gjitha këto kur ka shumë gjëra të cilat janë shumë të thjeshta por ndërlikojnë punët të

Burim: Paragjykimet E Pamundësojnë Zhvillimin E Individit Në Shoqëri

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s