Analisti kroat braktis emisionin pasi gazetari serb tregon simpati për Karaxhiqin

27 Mar

Në emisionin «Crvena linija» (Vija e kuqe) politologu i njohur nga Zagrebi Davor Gjenero ka braktisur emisionin pasi gazetari serb Zhelko Cvijanoviq kishte relativizuar krimet e Radovan Karaxhiqit. «Me shërbëtorët, përkrahësit e rendeve totalitare dhe kryesit e krimeve të luftës nuk mund të flas», tha Gjenero.

Burim: Analisti kroat braktis emisionin pasi gazetari serb tregon simpati për Karaxhiqin – dialogplus

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s