Amnesty International për dënimin e Karaxhiq: Ditë shumë e rëndësishme për drejtësinë ndërkombëtare

24 Mar

Verdikti i Gjykatës së Kombeve të Bashkuara në Hagë, kundër ish-udhëheqësit serb të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, duke e shpallur fajtor për gjenocid dhe krime të tjera sipas ligjit ndërkombëtar shënon një hap të madh drejt drejtësisë

Burim: Amnesty International për dënimin e Karaxhiq: Ditë shumë e rëndësishme për drejtësinë ndërkombëtare

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s