Sekreti i errët i qytetit turistik

20 Mar

Qyteti Triora në Itali është i bukur si pikturë. Turistët vijnë nga të gjitha anët e botës, për ta shikuar arkitekturën dhe peizazhet mesjetare. Por, në varrezat e këtij qyteti përrallor fshihet një histori e dhunës dhe paranojës,

Burimi: Sekreti i errët i qytetit turistik

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s