Në dhomat e fshehta të faraonëve

11 Mar

Tunele dhe dhoma të fshehura ende të pashkelura, gjenden të fshehura në brendësi të monumentit më të famshëm dhe madhështor të antikitetit, piramidës së Keopsit. Por edhe në piramidat e tjera të së njëjtës periudhë, dhe në varrin e Tutankhamunit. Këto janë rezultatet e para të një projekti të ri, “Scan Pyramids”, që përdor teknologjinë […]

Burimi: Në dhomat e fshehta të faraonëve

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s