Vjersha për shkollën

26 Tet
Nese doni vjersha per shkollen atehere mund ti gjeni ketu  

Kliko mbi titullin e vjershës që doni

Shkolla jonë

Festa e shkollës

Shkolla më thërret

Dita e parë e shkollës 

Shkolla ime 

Shkolla

Shkolla ime

 

 

69 Përgjigje to “Vjersha për shkollën”

 1. albina Prill 19, 2013 te 4:44 pm #

  dite nat shkolla ime rrin ne ditar
  sa e bukur kur ta shosh shkolla ime nuk na tradhton dita jon
  kur vjen shkolla hec msimet i zxhedh

  Pëlqejeni

 2. bleona Prill 19, 2013 te 4:47 pm #

  une edua shkollen ajo na mson
  tre dit pushim ne msimet i tregojm per ata esht libri
  i dituris ajo na mson kur jemi ne shkoll
  apo ne shtepi shkolla jon
  ma e mira nbot 123 une edua shkolllen sepse ajo na tregon msimet e dituris

  Pëlqejeni

 3. 123456789njomza Maj 31, 2013 te 8:14 am #

  vjerrsha dhe poezi per diten e shkolles

  Pëlqejeni

 4. Migjeni Maj 31, 2013 te 5:44 pm #

  E dua shkollen se na jep dituri
  Arsimtaret na mesojn shum gjera
  qe asnjeher si kemi dit ah moj shkoll
  Moj shkolle me thesar na bere te lumtur
  Nga dita qe kemi ardh , arsimtaret na mesonin
  Shkrim,lexim,shkronjat nga e para,numrat ne fillim.
  Shkollen e dua dhe e cmoj se dua me zemer dhe se
  ndrroj me asgje qe ka bota.Te cmoj pa fund, te dua shum
  ta kam lakmi te dua pa kufi.Ndrrove emrin para disa vitesh
  Por nese e nderron prap te harroj perjet as per emrin tend
  un s’do te pyes prandaj te lutem me gji
  kete emer kurr perjet se ky emer me ka
  Dhe ti me duaj sa te urrej dhe me shum urrem moj shkoll plot pace
  Sa shum e dua dhe e adhuroj kete shkoll me pace e thesar me emrin
  ”MIGJEN” I love me school ”MIGJEN” kiss kiss ♥♥♥

  Pëlqejeni

 5. migjenii Qershor 1, 2013 te 5:57 pm #

  i lovee youu my school

  Pëlqejeni

  • elsa Mars 23, 2015 te 5:56 pm #

   shum shum e bukur kjo vjerrsh veq vazhdoni

   Pëlqejeni

 6. nora_9@live.it Tetor 5, 2013 te 4:25 pm #

  shkolla ime une ne shkoll po shkoj do gjera ti mesoj ti mesoj per jeten time me mush zemra me gezime

  Pëlqejeni

 7. elieronit Tetor 27, 2013 te 7:46 am #

  shkoll esht diqka e vlefshme na mesoj shkrojjat prej a deri ne zhe na mesoj numrat deri ne pafundsi

  Pëlqejeni

 8. fjolla Tetor 31, 2013 te 6:49 pm #

  bukurrrrrrrrr

  Pëlqejeni

 9. LORENTINA Nëntor 3, 2013 te 7:27 pm #

  SHKOLLA IME
  SHKOLLA ESHT SHUM EBUKUR TE BEN ME SHUM DITURI PASKOLL NJERIU SKA AS NJE JET TMIR

  Pëlqejeni

 10. rinesa Nëntor 6, 2013 te 6:00 pm #

  un e dua shum shkollen time

  Pëlqejeni

 11. rinesa Nëntor 6, 2013 te 6:02 pm #

  diten e par te shkolles e kalova plot gezim kurse te dyten
  mosa librat dhe sendet shkoolore dhe me qezim shkova ne shkolll si ne diten e par
  pra shkoni ne shkoll ne diten e par sepse dita e pare vlen shume per ju.

  Pëlqejeni

 12. Diana Nëntor 11, 2013 te 10:12 am #

  Diana dita e par e shkolles eshte shum e bukur sepse ne do te shkojme ne shkolla te mesojme dhe do ti marrim librat e shkolles dhe do te kthejm ne shtepi sa e bukur edhte dita e shkolles

  Pëlqejeni

 13. Anika Nëntor 11, 2013 te 10:15 am #

  sa e bukur eshte dita e shkolles te dua shkolle

  Pëlqejeni

  • Diana Nëntor 11, 2013 te 10:19 am #

   shum e bukur eshte dita e shkolles sepse ne do te shkojme ne shkolla per te mesuar per ti marr librat e shkolles dhe te kthehmi ne shtepi sa e bukur qe qenka dita e shkolles te dua shkolle<3<3<3

   Pëlqejeni

 14. Vullnet Osmani Nëntor 15, 2013 te 7:50 am #

  Memedheu quhet toka ku me ka renuar koka ku kam dashur mem e at ku me njeh dhe gur i that ku kam pasur shtepin ku kam njohur perendin Stergjyshit ku kan qene dhe varret qe i kan vene ku jam rritur me therrime ku kam folur gjuhen time ku kam fis e ku kam fare ku kam qesh e ku kam qare ku rroj me gas e me shpres ku kam deshir te vdes.

  Pëlqejeni

 15. Vullnet Osmani Nëntor 15, 2013 te 8:05 am #

  Ne mes tuaj kam qendruar e jam duke u perveluar Qe tju ap pakez drite naten tua bej nje dite do te tretem te kullohem te digjem te pervelohem qe t’ju ndrinj me mir e te shihni njeri tjaterin ta njihni per ju do te rri e te tretem asnje cike te mos mbetem te digjem te qajn me lot se deshiren se duroj dot Une zjarrit nuk i druhem dhe kurre sdua te shuhem pa te digjem me deshir sa te mund tju ndrinj me mir kur me shihni se jam tretur mos pandehni se kam vdekur jam i gjall e jam ne jet jam ne drite te vertet Une jam ne shpirtit tuaj mos ma kini per te huaj me eshte falur durimi andaj po digjem si trimi Se me kenda t’ju bej mir te mos mbetni nerresir Jakeni rreth meje rrini, flisni,qeshni, hani, pini Ne shpirtat kam dashurin pa digjem per njerin une dua njerezine miresin e urtesin ne beheni shok me mua ne medoni si ju dua Njeri tjaterin ne doni te paudhe mos punoni Une duke u perveluar njerezit i kam ndrituar kam qene Mik me njerin andaj i di e me din Dua shume fjale tu them Po trembem Mos ju bej ujem e kur shkruhen ne karte fjalet e guhes ‘zjarrte?

  Pëlqejeni

 16. lisa Nëntor 18, 2013 te 4:20 pm #

  8 marsi eret ne mengjes drejt kopshtit vrapova keputa disa lule nenes ja dhurova asaj un ja dhash nje tuf lule manushaqe ajo e gezuar me puthi ne faqe un e gezuar kerceva si flutur nena me tha ti je lulja ime ma e bukur

  Pëlqejeni

 17. lisa Nëntor 18, 2013 te 4:20 pm #

  shkoj

  Pëlqejeni

 18. flora Nëntor 25, 2013 te 5:22 pm #

  NJE shkelle qe na jep nje dituri eshte qe me bene te lumtur shkolla MMIGJENIIIIIIIIIIIIIII I LOVE Y<3O SHKOLLA IME E DASHUR NE KETO VITET E MIA FALEMINDERIT NGA SHKOLLA MIGJENI DHE MESUSEN TIME TE DASHUR KURR NUK E HARROJ❤❤❤ :* :* :* ?

  Pëlqejeni

 19. dardana mehmetaj Nëntor 25, 2013 te 6:21 pm #

  28 nentori me 28 nentor ne kembe u ngrit shqiperia isail qemaili ne vlore me gjith shoket e tija i tha popullit me goj nuk ka vend ketu turqia ja te vdesim ja te rrojm eshte jona shqperia

  Pëlqejeni

 20. floriana mehmetaj : aurela mehmetaj Nëntor 25, 2013 te 6:37 pm #

  lirin e fituam me gjak askush nuk na fali
  liria u fitua me gjakun e deshmoreve ata deshmore gjithmone do te jetojne edhe pse ajo me tup po me zemer sepse populli i kosoves asnjeher nuk do ti harron njerezit ne saje te cileve sot e gezojme te shtrejten liri shum nene mbeten pa femije e tyre por ato prap se prape jane te forta edhe jane krenare me femijet e tyre sepse fal tyre kosova eshte vendi barabart me te gjitha vendet e tjera te botes do te thote eshte lirine.liria nuk falet por fitohet liria esht e shtresjt populli shqiptar me shekuj ka qene i roberuar nga pushtues e ndryshum duke ia ndalur te drejten per te qene i lire edhe pavarur . per lirite edhe pavarsin e vendit tone dhane jeten shum heroi e heroina qe nga skederbeu deri ne luften e fundit te kosoves jemi populli i cili shum patriot deshmore e luftetare ne fund e arriti qellimin kursyn jeten ne liri

  Pëlqejeni

 21. artina azizi Dhjetor 9, 2013 te 3:24 pm #

  Shkolla na jep dituri për,të mësuar shum gjëra në jetë shkoll është e madhe kam shk e shoqe lozim dhe flutoroj

  Pëlqejeni

 22. Artina Azizi Dhjetor 9, 2013 te 3:26 pm #

  SHkolla na jep dituri të madhe mëso mos mëso ajo është dituria jote ja kaç

  Pëlqejeni

 23. jona Dhjetor 11, 2013 te 10:53 pm #

  shkolla ime
  une e dua shkollen se na jep dituri arsimtaret na mesojn gjera te bukura

  Pëlqejeni

 24. shqipe bytyqi Dhjetor 18, 2013 te 6:49 pm #

  7dhe8

  dy festa te bukura
  te prinderve te mi
  njera neshkolle e
  tjetra ne shtepi.
  njera e mesueses
  tjetra e nenes
  te dyjat shelqejne si drita e henes

  Pëlqejeni

 25. sadija-raci@live.com Janar 19, 2014 te 1:13 pm #

  ISMAJL QEMALI

  O BAC ISLAM TE LUMT AJO DOR QE NGRITE FLAMURIN NE FLOR FLAMURIN QE E NGRITE ME I SLAM BOLETININ nga motra jon marigona ne qdo nistetet nentor krenare te kujtojm.

  Pëlqejeni

 26. besjana Shkurt 15, 2014 te 11:10 am #

  shum njerz u flijuan
  per ket dit te shejt
  na e festojm ket dit sot e 100vjet
  kjo dote jet festa me e bukur e zemres time
  e cila esht nje moter e jona
  qe e qenis flmurin me duart
  me te buta ne bot por
  ajo osht motra marigona
  ismal qemaili i cili e ngriti flamurin ne vlor
  sepse ne sot jetojm
  te lumtur me familje por disa jo
  disa femi mbete pa bab e disa pa nan
  e disa i humbi te dashurit e tyre
  por disa ja mbytshin baban para syve
  por ata do te jetojn kur e dij ne
  babai i tyre luftoi per liri e shpresoj qe femije e tyre te jen te lumtur
  por shpresoj se shpejti qe ata te jetojn nje jet te xhat
  dhe ju urojm gezime lumturi ne jet
  qe kosova te jet e lir per xhithmon

  Pëlqejeni

 27. aulona Mars 7, 2014 te 8:02 am #

  me e bukra vajza qe skuqesh si trendafile je ti zonja shen meri si je ti nuk eshte njeri jan dy yje ata sy plot meshir e dashuri kedo veren te dashuron kendo sheh ti e gezon.reply

  Pëlqejeni

 28. aulona Mars 7, 2014 te 8:03 am #

  me e bukra vajza qe skuqesh si trendafile je ti zonja shen meri si je ti nuk eshte njeri jan dy yje ata sy plot meshir e dashuri kedo veren te dashuron kendo sheh ti e gezon.

  Pëlqejeni

 29. aulona Mars 7, 2014 te 8:07 am #

  aulona nga pemet vjeshta flret keput ne rruge shtrihet qilimi i bute qilim i bute ne rruge shtrihet qe hap i dimrit me pak te ndihet.

  Pëlqejeni

 30. aulona Mars 7, 2014 te 8:08 am #

  nga pemet vjeshta flret keput ne rruge shtrihet qilimi i bute qilim i bute ne rruge shtrihet qe hap i dimrit me pak te ndihet.

  Pëlqejeni

 31. aulona Mars 7, 2014 te 8:11 am #

  aaaaaahaahahahahaha sa mir vjerrshat sa te bukra per shkollen

  Pëlqejeni

 32. erza Mars 17, 2014 te 12:29 pm #

  nena ime

  nena ime e dashur ,
  a shumë që të dua,
  ti gjithmon ke pasur,
  shum durim me mua

  ti per mua je,
  thesari i paqmuar,
  e gjith bota je,
  diell i pashur

  Pëlqejeni

  • erza Mars 17, 2014 te 12:30 pm #

   sa shumë që të dua,
   ti gjithmon ke pasur,

   Pëlqejeni

 33. dremusha Mars 17, 2014 te 5:32 pm #

  te dua shkolla ime shum

  Pëlqejeni

 34. erblina Mars 19, 2014 te 6:41 pm #

  the school is everything what you have ………. the school is your rich

  Pëlqejeni

 35. erona Mars 25, 2014 te 4:11 pm #

  Sa me qef që skoj unë në shkollen time. mësuesin e dëgjoj, kur me jep mesime. kur shkoj ne shtepi mbushem me gezime mendja gjithnjë me rri mu te shkolla ime. koha zu me u ftof shoket me therrasin mesuesi po na pret

  Pëlqejeni

 36. likoshan@live.com Mars 25, 2014 te 4:36 pm #

  hahahaah

  Pëlqejeni

 37. albinsejdiu Mars 25, 2014 te 4:37 pm #

  vey good

  Pëlqejeni

 38. iloveyoueljesa Mars 26, 2014 te 7:09 pm #

  Shkolla ime e dashur sa fort te dua sepse ti me meson shkrim e leximm

  Pëlqejeni

 39. Beatrika Mars 31, 2014 te 5:57 pm #

  Shkolla esht nje gje e veqant per mua dhe per moshataret e mi.Sot takova mesuesen time qe mori pushim dhe qe se kam par qe shum dit vendin e saj po e zavendeson nje mesues tjeter por gjithmon ajo do te jet mesuesja ime e ime par…..Love you my school

  Pëlqejeni

 40. blerona Prill 17, 2014 te 9:12 pm #

  shkolla te jep dituri dhe lumturi ne jet

  Pëlqejeni

 41. Ermonda Prill 28, 2014 te 4:52 pm #

  Keto poezi jane te bukura dhe kam deshire te hyj dhe ti lexoj

  Pëlqejeni

 42. Smajl Prill 28, 2014 te 8:24 pm #

  Jeni shume faqe e bukur

  Pëlqejeni

 43. Smajl Prill 28, 2014 te 8:26 pm #

  Mesuesit jan prinderit tan shkolla eshte aroma e diturisë

  Pëlqejeni

 44. fjolla Maj 11, 2014 te 7:32 pm #

  Asim Vokshi, (1909 – 1937) ishte luftëtar vullnetar, pjesëmarrës i dalluar në Luftën e Spanjës.

  Hero i Popullit. Lindi në Gjakovë, Kosovë. Mësimet fillore i nisi në qytetin e lindjes më 1916-18 dhe i mbaroi në Kolgecaj, të mesmen e kreu në Shkodër. Ndoqi Akademinë Ushtarake në Itali prej nga u kthye më 1932 me gradën nëntoger. Bashkëpunoi me Ali Kelmendin.

  Në vitet 30-të zhvilloi veprimtari të gjerë aktive, mori pjesë në përgatitjen e kryengritjes antizogiste të Fierit më 1935. Në pragun e kryengritjes u arrestua dhe u dënua me burgim. Në bashkëpunim me Vasil Shanton e të tjerë më 1936 nxori revistën demokratike ABC. Asim Vokshi shkoi vullnetar në Luftën e Spanjës dhe u rreshtua në Brigadat vullnetare Ndërkombëtare. Ra heroikisht duke luftuar në Frontin e Ebros, në krye të repartit garibaldin që komandonte.

  Pëlqejeni

 45. edonisapaqarizi@hotmail.com Maj 13, 2014 te 11:42 am #

  fe

  Pëlqejeni

 46. ardita gashi Maj 25, 2014 te 8:37 am #

  shkolla ime
  dy gjera me te shtrejta qe un i adhuroj jan
  vendlindja ime dhe shkolla ku mesoj e dua shkollen time
  ku mesova a,b,c,e,n
  ajo me ngjall kujtimet rrugen ma rrefen nese nje dit mua me shihni inxhinjer vetem shkolles sime i takon ky nder
  aty pran shokeve u rrita mesova dije dhe edukat
  ndaj shkolla librat dhe mesueset meritojn gjdo lavdat
  shkolla dhe mesueset e par kurr s do ti harroj ata qe gjurm te mua lan me mall te madh do ti kujtoj

  Pëlqejeni

 47. ardita gashi Maj 25, 2014 te 8:39 am #

  shkolla ime
  shkolla esht vendi ku mesoj aty esht mesuesi qe te edukon
  shkolla esht vendi i armeris aty esht qerdhja e dituris

  Pëlqejeni

  • ardita gashi Maj 25, 2014 te 8:40 am #

   mua me pelqe edhe ju jepni mendime

   Pëlqejeni

   • erdonida Maj 3, 2015 te 8:44 am #

    Po shkolla na meson

    Pëlqejeni

   • erdonida Maj 3, 2015 te 8:48 am #

    Me lektisi malli u ktheva te ti lulk shkolla ime dendur me kujtime

    Pëlqejeni

 48. flutura Nëntor 30, 2014 te 12:33 pm #

  Shkolla eshte gjeja me e rendesishme pervec familjes ate une kurre nuk e harroj e dua shume shume

  Pëlqejeni

 49. arneta Dhjetor 13, 2014 te 4:14 pm #

  shkolla eshte gjeja me e rendesishme e jetes sime ne shkolle gjysmen e dites e kaloj une ate e dua shume shume i loveeeeeeeeeeee

  Pëlqejeni

 50. engjell Mars 9, 2015 te 6:04 pm #

  Dita e par eshkolles

  Une kur ija fillova shkollen per her te par une nuk dija shum po pak dhe une rash me nje mesuese shum te dashur dhe shum te mir qe me ka edukuar dhe me ka mesur qe te behem nxenes i mir …

  Pëlqejeni

 51. edu duja babast *ars Mars 9, 2015 te 6:09 pm #

  fshati im

  malet me gur
  fushat me bar shum
  arat me grur
  me tutje nje lum
  fshatet me karshi
  me kish e me varre
  rrotull ca shtepi
  te vogla fare
  uji i ftoft
  era punemadhe
  bilbili ija thot
  grate si sorkadhe
  burrat nen hije
  lozin ku vendojn
  pika qe siu bije
  se ka grate rrojn

  Pëlqejeni

 52. engjellushaa Mars 9, 2015 te 6:13 pm #

  nenes per 8 mars

  nenes per 8 mars nje lule ja dhurova
  zemra ne gaz buza ne hare ate e perqafova
  urime nene urime nena ime qofsh gjithmon e lumtur

  “Per her me gezime”

  Pëlqejeni

 53. erdonida Maj 3, 2015 te 8:43 am #

  Shkollen time e dua sepse shkolla na mesoi

  Pëlqejeni

 54. elma Maj 31, 2015 te 8:32 pm #

  festa e bukur eshte shkola qe ne sot festojm dhe per vjetor ne dote festojn

  Pëlqejeni

 55. Agnesa Mazreku Prill 4, 2016 te 5:30 am #

  shum te bukura jan keto vjersha.

  Pëlqejeni

 56. luljaa Qershor 4, 2016 te 6:19 am #

  Shhumë tee bukura

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s